Silan Logo Silan Suprême

Často kladené otázky

Aké výhody značka Silan prináša?

Chráni a zachováva hebkosť textílií

Pri častom praní môžu výrobky z bavlny, prírodných aj syntetických tkanín stratiť pôvodnú mäkkosť a blednúť. Silan bielizeń pokrýva ochrannou vrstvou, uhladí ju a zaistí, aby si zachovalo svoje vlastnosti. Látka aj farba sú chránené. Oblečenie prané v Silane takto nielen vydrží dlhšie, ale aj jeho farby budú stále žiarivé. Nehovoriac o tom, aké jemné bude k vašej pokožke.

Zabraňuje tvorbe elektrostatického náboja

Syntetické textílie sa v sušičke často nabijú statickou elektrinou. Nabitá tkanina potom priťahuje nečistoty ako magnet. Silan predchádza tomuto nabitiu bielizne a vďaka tomu priťahovanie nečistôt znižuje. Syntetické textílietak zostanú dlhšie čisté.

Uľahčenie žehlenia

Keďže aviváž oblečenie zmäkčí a vyhladí, žehlenie je omnoho jednoduchšie. Bielizeň nie je príliš pokrčená a záhyby nie sú tak výrazné. Mnoho textílií sa nemusí žehliť vôbec.

Umožňuje rýchlejšie sušenie bielizne

Bielizeň naviac rýchlejšie schne. Vďaka použitiu Silanu pri poslednom žmýkacom cykle sa bielizeň počas odstreďovania zbaví viac vody. Vyprané textílie tak obsahujú menej vlhkosti a schnú rýchlejšie.

Čo aviváž obsahuje?

Aviváže obsahujú najrôznejšie zložky, napríklad biologicky rozložiteľné látky zahrňujúce kationtové povrchovo aktívne látky, ktoré bielizeň zmäkčujú. Ďalej obsahujú farbivá a samozrejme vône, vďaka ktorým bielizeň tak dlho nádherne vonia. Z bezpečnostných dôvodov sa k ovocným vôňam primiešavajú horko chutnajúce látky, ktoré majú deti odradiť od vypitia aviváže.

Je pravda, že bielizeň zmäkčená avivážou schne pomalšie?

Vôbec nie. Pri použití Silanu zostáva v bielizni menej zbytkovej vody, preto schne ešte rýchlejšie. A ak budete bielizeň vypranú v Silane (pri správnom dávkovaní) sušiť v sušičke, skráti sa doba sušenia až o 10 minút, takže ušetríte za energiu.

Čo sa stane, ak použijem príliš veľa/málo aviváže Silan?

Doporučujeme postupovať podľa pokynov k dávkovaniu uvedených na etikete. Ak použijete príliš málo Silanu, aviváž nebude mať správny účinok. Ak použijete príliš veľa, môže predovšetkým u froté bielizne dôjsť k zníženiu jeho savosti.

Môžem aviváž použiť pre všetky druhy bielizne, aj pre membránové látky ako napr. Gore-Tex?

Na látky s priedušnou membránou (Gore-Tex, SympaTex) alebo funkčné odevy z mikrovlákna by sa aviváž používať nemala, mohla by sa poškodiť funkčnosť membrány. Ak ale vyperiete membránovú látku omylom, nezúfajte. Ďalšie pranie bez pridania aviváže látke rýchlo navráti jej funkčnosť.

Existujú nejaké textílie, na ktoré by sa aviváž používať nemala?

Aviváž by sa nemala používať na látky s priedušnou membránou (Gore-Tex, SympaTex) alebo funkčné odevy z mikrovlákna. Aviváž by funkčnosť membrány mohla poškodiť.

Škodia aviváže životnému prostrediu?

Až do začiatku 90. lrokov 20. storočia sa ako základ pre výrobu aviváže používala kationtová povrchovo aktívna látka distearyl dimethyl ammonium chloride (DSDMAC). Keďže je ale DSDMAC zle biologicky odbúrateľná, začalo sa hľadanie vhodnej náhrady. Výsledkom pátrania sa staly látky nazývané esterquaty (EQ). Už veľa rokov sú teda už povrchovo aktívne látky obsiahnuté v aviváži Silan rýchlo, ľahko a hlavne bez zbytku biologicky odbúrateľné.

Nie je ekologickejšie Silan nepoužívať?

Vďaka používaniu Silanu pri poslednom žmýkacom cykle sa bielizeň počas žmýkania zbaví viac vody a textílie tak obsahujú menej zbytkovej vlhkosti. Čo znamená, že sa môže výrzne znížiť doba potrebná k sušeniu bielizne v sušičke a s ňou aj spotreba energie. Naviac ušetríte aj pri žehlení, ktoré je u hladšej bielizne, vypranej v Silane, omnoho rýchlejšia.

Môžem používať aviváž, aj keď mám citlivú pokožku?

Vďaka Silanu sú látky hladšie a mäkkšie a tým aj príjemnejšie pre pokožku. To je dobrá správa pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože Silan zabraňuje jej podráždeniu. Vo veľa prípadoch dokonca dochádza vďaka používaniu aviváže k zlepšeniu celkového stavu pokožky. Pre osoby s citlivou pokožkou doporučujeme Silan Sensitive, ktorý je k pokožke obzvlášť šetrný.

Aké sú výhody aviváže určené pre osoby s citlivou pokožkou?

Aviváž sa obecne o textílie stará, zmäkčuje ich a vyhladzuje. Čo je pre osoby s citlivou pokožkou veľká výhoda. Ak cchete svoju pokožku chrániť ešte viac, doporučujeme vám aviváž Silan Sensitive. Zloženie tejto aviváže je k pokožke obzvlášť šetrné, a preto je vhodné ako pre osoby s citlivou pleťou, tak pre jemnú pokožku bábätiek. Vhodnosť aviváží  pre citlivú pokožku, alergikov a malé deti bola overená a potvrdená niekoľkými dermatologickými štúdiami.

Môžem aviváž použiť aj na detské prádlo?

Vďaka aviváži sú textílie hladšie a mäkkšie, čo je veľká výhoda pre citlivú detskú pokožku, pretože sa tým predchádza jej podráždeniu. U detí s veľmi citlivou pokožkou používajte aviváž Silan Sensitive, jej zloženie je k pokožke obzvlášť šetrné.